Trajedi Tiyatrosu 7. Bölüm

Ağır ağır sahneye çıkmıştı gecenin sahibi olan yıldızlar. Birer birer sahnede yerlerini almaya başladılar. Derinden gelen göz kamaştıran bir parlaklıkla beraber… Her biri bir inci tanesini andırıyordu adeta. Onları seyrederken daldım birde ve gözlerimin önünden geçtin yeniden. Gökyüzü olanca bütün renkleriyle karanlığa gömülmüştü ve yıldızların parıltısı eşliğinde nispet yapıyordu adeta. İşte böyle bir gecede buldum kendimi.

Seni kaybettiğim günden beri, böyle bir geceyi ilk defa yaşıyordum. Gökyüzü bütün yıldızları ve gezegenleri içinde saklamış, seni andırıyordu güzelliğiyle. Yıldızlar yerinde duramıyordu bu gece hepsi tüm kalbiyle gülüşüyor ve her gülümseyişlerinde seni andırıyordu.

Bakmaya kıyamıyordum onlara. Gözlerim gecenin karanlığında senin güzelliğini bulmuştu adeta. Yağmur damlacıkları birer birer yanağıma vurmaya başlamıştı. Toprağın o mis kokusunu ciğerlerime çektiğimde senin kokunu hissettim adeta ve daha bir güzel gelmişti bana.

Ay orkestradaki yerini almıştı ağır ağır ve derinden ve sahne perdeleri alkışlar eşliğinde açılmıştı.

Gülümsüyordu, bir şeyler anlatmaya çalışıyordu sanki. Sanki kötü bir şeyler olacakmış gibi uyarmaya çalışıyordu. Ve birden alkış seslerini beraberinde getiren yağmur damlacıkları, yüzümü parçalarcasına hızla vücuduma saplanmaya başlamıştı. Ve kara bulutlar yükseldi aniden karşımda belirirken hızla üzerime gelmişti. Biraz önceki güzelliğin yok olmuş ve gökyüzü fabrika bacasından çıkan gri renkteki zehirli duman gibi sarmıştı etrafımı ve zehirliyordu bedenimi. Beni yine senden alıyordu. Bakmaya kıyamamıştım o yıldızlara. Gökyüzü ve yıldızlar görünmüyordu artık. Seni benden alan ayrı bırakan o ürkütücü bulutlar yine çok görmüştü seni bana. Ay şahidimdir ki; seni gökyüzü gibi seviyorum.

Gökyüzünün yıldızları içinde barındırdığı gibi saklıyorum içimde seni.

Ve senin haberin olmadan uzaklardan izleyeceğim seni. Bulutlar dağıldığında…


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


CAPTCHA Image
Reload Image
error: İçerik korunmaktadır !!