Trajedi Tiyatrosu 6. Bölüm

Kara bulutlar yükselmişti gökyüzünde gecenin ilerleyen saatlerinde ve acımasızca gittikçe daha da kararıyordu, İnsanların üzerine çökmüş bir hüzün edasıyla acıları hatırlatıyordu. O kara bulutlar ne kadar da çok üşüşmüştü başıma bir ben biliyorum birde ALLAH.

Aynı kara bulutlar o acımasız geceyi ayrıntılarıyla yaşatıyordu bana. Bilinmeyen bir sessizlik ve hüzün kaplamıştı bedenimi. Nereden geldiğini bilemediğim, nasıl ve ne zaman gideceğini bilemediğim bir hüzün. Önce aklıma geldin. Sonra gözlerimin önünden hızlıca geçti yaşadıklarımız. Bir masalın kalıntılarıydı bunlar ama hala aynı tazelikte ve Aynı derinlikte yaralıyordu beni. Kalıntı bir aşkın moloz yığınları altında aradığım ufacık bir umuttu aslında. Ama umutlarımın asla gerçekleşmeyeceğini bilmek acı vermişti bana. Ama ben durmadan yorulmadan o moloz yığını altında küçücük bir kalıntı aradım sana dair. Ama bulamadım, En ufak bir kalıntı bile bırakmadan ardında gitmiştin uzaklara.

Kara bulutlar hep yakamdaydı her an yanı başımda. Bırakmıyorlardı peşimi ruhumu esir alıyorlardı. Her gece aynı korkuyla yaşıyorum her gece seni aklıma getirir diye korkuyorum. Ne kadar uzun zaman oldu oysaki ama ruhum hala eski günleri anıyor. Yüzüme bakan bana acıyor yaşlandırdı beni gençliğimi yaşayamadan. Ama ruhum hep aynı. Bıktım artık hep aynı sahneyi sergilemekten sen ve ben birde geçmişteki güzellikler. Yaşanmayan yılların hesabını kendime sormaktan, kaybolmuş anıları tekrardan yaşamaktan, sakladığım resmini her gün aynı titizlikle çıkarıp derin derin bakmaktan, sevdiğin şarkı çaldığında bir an duraksamaktan, sesini duyduğum yerleri adım adım dolaşmaktan. Aklıma geliyor telefonda sabahlara kadar sesini duyduğum geceler, parmaklarımın nasılda acıdığını ama hiç yorulmadan yazdığım sayılar aklıma geliyor’7364 738496786′ her sesini duyduğumda suratımın aldığı o tuhaf ifade gözlerimin önünde…Acaba sevmek gerçekten de neydi? Her gün aynı acıyı aynı karabulutları tekrar tekrar yaklaşmasını yaşamak mıydı? Adının her  anıldığında duraksayıp hayıflanmak mı?

Yaşadıklarım bir trajedi. Trajedi Tiyatrosu. Başrollerde bir sen, bir ben, birde  geçmişte yaşanmış güzel bir o kadarda ıstırap veren hatıralar var…


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


CAPTCHA Image
Reload Image
error: İçerik korunmaktadır !!