Trajedi Tiyatrosu 5. Bölüm

Yaşamak için bir sebep bulamıyorum. Düşünüyorum düşündükçe karanlıklara gömülüyorum.

Sanırım sonum sevdiklerim gibi olacak. Ve bundan korkmuyorum. Çünkü yaşadığım zaman içerisinde hep ayrı bir ıstırap çektim. Belki derman ölümdedir. Bir tutanak gerekli bana yaşamak için bir sebep lazım. Ne için kim için. Çekilen onca çileden sonra seni kaybettim ya işte o an benim ölümüm oldu. Yaşarken ölüyordum her gün sen aklıma geldiğinde ben bir ölüydüm.

Aklıma takıldıkça yüzün gözümün önünde yüzün sis perdesi oluşturduğunda tekrardan ölüyordum.

Ama sen bunların hiçbirini bilmiyordun. Belki de bilmek istemiyordun. Bilmek isteseydin bana bunu yapmazdın. Beni yaşarken bir hayalete çevirmezdin.

Hayalinle yaşıyorum ve bu beni günden güne bitiriyor. Aynı dünya da aynı ülkenin aynı şehirlerinde olup da sana ulaşamamak beni her geçen gün biraz daha karanlığa sürüklüyor bedenim parçalanıyor sanki

Seni düşündüğümde gözümden yaşlar ağır ağır bir orkestra edasıyla süzülüyor yükseklerden derinliklere bana verdiğin zararı bilmiyorsun elbette ama bilme zaten bilsen de acımanı istemezdim. Yalanmış bütün hayaller gelecek ve geçmişteki güzellikler. Bir rüyadan uyandım.

Şimdi ve senin ikinci yüzünü tanıdım. Bu gözyaşlarının sebebi sen değilsin.
Bu gözyaşları düşlerimdeki maviliklerden süzülüp düşüyor ayaklar altına. Bildiğim tek şey var

Sen benim bir damla gözyaşım bile etmeyecek kadar basit bir insansın. Sana aldanmak hayaller kurmak ve bu hayale sadık kalmak. İşte şimdi yolun sonuna geldim ve bu beni eritiyor. Günden güne göz göre göre eriyorum ve yapabileceğim bir şey yok. Tek umudum kaldı artık. Karanlıklara gömülmek
ebedi huzura kavuşmak tek kurtuluş yolum. Gidiyorum bu ülkenin bu şehrinin aciz insanı ve şunu bilmeni istiyorum; Senden nefret ediyorum ve kendimden. Hayallere dalıp göremediğim gerçeklere yanıyorum.

Hoşça kal bu şehir sahilde uçan martılar hoşça kalın hayallerim Hoşça kal.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


CAPTCHA Image
Reload Image
error: İçerik korunmaktadır !!