Suya Çizilen Resimler

Camdan çizerdi hayallerini, odasının camının buğusuna gölgelerdi zihninde kabaranları.
Bir gün yine parmakları ıslatırken pencereyi, gözünün buğusuna çarptı çizgiler. Önce bir önceki eskizin fotoğrafını çıkardı karyolasındaki saklısından, sonra tüme vardı. Severdi odasının fotoğraflarını çekmeyi. Hele camdan tuvaline tutkuyla bağlıydı. Çizgilerinin başlangıç ve bitiş noktalarını buldu elindeki fotoğrafa bakarak. Daha sonra bir önceki güne baktı, bir önceki gün daha…Sonra ilk günden başlayarak tüm fotoğrafları ilk çizimden bitimine kadar inceledi.

Yürümeye başladığı günden beri hep pencerenin ardından sokağı izlemişti. Evinin önündeki genç çınar ağacının aşağı sarkan ince dalının ardından geçen yarım yüzleri görerek geçiyordu günleri. Kimi zaman da bahçeye çıkıp çınar ağacının önüne geçerek karşı caddede akan kalabalığa kulak kesiliyordu. Evinin önünden geçenlerle sınırlıydı tanıdıkları ve yabancı biri bile olsa hafızasında tutuyordu.

Elindeki fotoğraflara baktı ve cam tuvalinin yanına koydu teker teker. Çizdiği ile çizdiklerinin hep aynı olduğunu o an fark etti. Hep aynı yüzü resmederken bu yüzü daha önce hiç görmediğinin farkına vardı.

Suya Çizilen Resimler
03.02.2014


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


CAPTCHA Image
Reload Image
error: İçerik korunmaktadır !!