Kaza 1

Plajın 40 metre açıgındakı dubanın üzerinden atlayanların yanına yüzmeye başladılar. Alı dalarak suyun altından giderek murat ve sıla ya fark atarak dubanın merdivenlerinden üzerine çıktı. Ardından Murat ve aslı cifte kurbağa mıskalı yüzerek geldiler dubaya. Dubanın üzerinde 7-8 kışı kollarını ovuşturarak atlamak için birbirlerini bekliyorlardı. Biri atladığı gibi bir diğeri 20 m2lık dubaya çıkıyordu. Uzun boylu güneşten bronzlaşmış tenli kadın tarif edilemez bir şekilde hava çift perende atarak daldı suyu içine, herkesin ağzını acık bırakan uzun boyuna rağmen bu kadar alçak dubadan zıplayınca tüm vücudunu birbirinin içine geçirip perende atmasıydı. Alkışlar yağdı kadına. Ardından gaza gelen iki genç erkek aynını denemeye çalışsalar da ikinci perende de suyu boylamaktan kurtulamadı. Bir başkası balıklama daldı suya ve o kadar hızlı dalıp çıktı ve tekrardan daldı ki, iki yunus balığının yan yana yüzdüklerinde art arda suya dalıp çıkmalarının kopyasıydı neredeyse.

Murat, Alı ile Sıla ya gereksiz bir cesaret kazandırmak için ilk atlayan olmak istedi. Dubanın ucuna geldiğinde ayaklarını bir balerin gibi uçları birleşik olarak kaldırdı. Ardından aynı balerin esnekliğiyle havaya sıçrayarak etrafında bir tur attıktan sonra suya daldı. Ardından tekrar dubaya hareketlendi. Hemen ardından alı koşarak dubanın üzerinde bir takla attıktan sonra ikinci taklasını suya dalarak atladı. Sıra Sıla’ya geldiğinde dubanın üzerine çıkıp Sıla’nın önünden muziplik yapıp koşarak ters taklayla beraber atladı. Aslı dubanın kenarına 4-5 adım geriden esneme hareketi yaptı ve hızla koşarak havaya zıpladı. Havada dik pozisyonda kollarını birleştirip kendi etrafında 7-8 tur atarak daldı suya. İzleyenler biraz önceki uzun boylu kızın artistliğini unutup sılayı alkışlıyorlar tezahürat yaparken ağızlarından salyalar akıtıyordu.

Hepsi birden dubanın üzerine çıktılar tekrardan. Murat ve Ali Sılaya kutlama merasimi düzenlediler.

– Hoş geldiniz prenses hazretleri. Ali bu sözleri yere kadar eğilip eliyle dubanın bos tarafını işaret ediyordu. Hemen onun ardından murat iki kolunu omuzlarına çapraz gelecek biçimde kavuşturup eğilerek saygısını gösteriyordu. Aslı ikisini geçince hep beraber kahkaha tufanı kopardılar.

Yine beklediler sıralarını, bu sefer ilk önce Ali atladı suya, atletik vücutlu olduğu için atlarken havada poz vermeyi ihmal etmedi ve yan yatan gemi misali gömüldü suya. Prenses yine en sona kalmıştı. Murat ortadan çok az uzun boyunun avantajını kullanarak dubanın ucundan kendini ileri atarak balıklama atladı. Gösteri zamanı Sılaya geldiğinde, aklında uzun boylu kızın dalışı vardı. Evet, bunu daha öncede yapmıştı ama şimdi geliştirmesi gerektiğini düşünüyordu. Kısa bir düşündükten sonra dubanın obur tarafına dönerek koşmaya başladı. Dubadan atlarken hızla havaya sıçradı ve yan pozisyonda etrafında dönmeye başladı. O kadar hızlı atlamıştı ki suya doğru gitmek yerine bir sure daha yer çekimine inat havalanıyordu. Havada yan yatarak tamı tamına 8 kez dondu izleyenlerin ağzı acık kalmak bir yana belirsiz bir haldeydi anlamsızca çıkan kelimeler gurultunun farklı boyutuna taşıyordu duyanları. Suya iniş sırası geldiğinde Sıla perendeleri sıralamaya başlamıştı iki perende atıp üçüncüsünde suya daldığında tok bir ses duyuldu. Su da oluşan baloncuklar kısa bir sure sonra dağıldığında su kırmızı kesilmişti. Sıla derin bir nefesle basını çıkardığında herkes çoktan suya atlamıştı. Sıla’nın yüzünden kan sızıyordu. Deniz gittikçe daha da kızıllaştı, Sıla nutku tutulmuş bir halde ne yapacağını bilemeden tekrar suya daldı ve küçük çocuğu çıkardı sudan. Henüz 10-11 yaslarındaki erkek çocuğu Sıla havada perende atarken suyun altından yüzüyordu ve Sıla balıklama daldığında artık her şey için çok geçti. Sıla suya daldığında kafası küçük çocuğun başına çarpmıştı ve o basınçla küçük çocuk derin olmayan suda dibe inerken sert biçimde basını yosun tutmuş ufak sivri kayaya çarpmış ve kafası parçalanmıştı. Sıla çocuğu sudan çıkardığında gördüğü manzarayla bayıldı ve suya gömülecekken yardıma gelenler çıkardı kızıla çalan iki bedeni.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


CAPTCHA Image
Reload Image
error: İçerik korunmaktadır !!