Karmaşa

Ben can çekişiyorum.

Aklımda hala bazı hesaplaşmalar, karmaşalıklar cereyan eden kaoslar dalgalanıyor.

Hesap veriyorum. Titret düşlerimin kırılgan inşaları arasında solgun tenim ve yanmış sinemle bakıyorum; aydınlığın arasında kayboluşlara… Her seferinde kısır döngü tekrar ediyor. Aynı çıkmazlar, aynı buhranlar, aynı feveranlar içerisinde yangın yerine dönen deruni benliğimin külleri arasında sürükleniyorum.

Sürükleniyorum, olmuşlukların arasında tatlı tebessümler saçarak virane dolaşan yaşanmışlıkların ardından.

Bir el uzatsam, bir el uzatabilsem sürüklenerek savrulan yaşanmışlıklarımın ardından, bir hayat çıkarabilsem ruhlar diyarından… Söyleniyorum fakat olmuyor. Yerinden oynamıyor bile ellerim. Uzatsam çeliğin yenilmezliğine haiz olacak. Ne rüzgâr, ne su, ne de ateş ayırmaya cesaret edebilecek. Ama söylüyorum ya işte: Ben can çekişiyorum. Can çekişiyorum kırılan yaprakların ardından… Üzerimdeki toplanan düşünce denen ağırlığın altında ezilerek işi düşselliğe vurmak istiyorum.

Olmuyor, olmuyor. İncinen omuzlarıma fazla geliyor düşsellik, gözlerin görmemesi gördüklerini, bir realizmde kaçıp sürrealizme gönül vermek, yelken açmak çöl ortasında okyanuslara… Yapamıyorum.

Hakikat gerçekçiliğin kalbinde saklı… Gözler görmese de, kulak işitmese de, düşünsel hissiyatlar ve aklın ele geçirdiği kaleleri fethetmesi; gerçekçiliğin kalbine giden yolu kendine ait mekân haline getirip orada saklı saklanmama neden oluyor.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


CAPTCHA Image
Reload Image
error: İçerik korunmaktadır !!